Podbijamy Zgierz! | Typografia, edytorstwo i design - Koło Naukowe Edytorów UŁ

Najbliższy Typospacer jest wynikiem kooperacji KNE UŁ i Fundacji „Twórczy, Aktywni” w ramach Dnia Tkaczki, który Fundacja organizuje po raz czwarty.

Czym jest Typospacer?

To przede wszystkim forma popularyzowania wiedzy na temat typografii — dziedziny zajmującej się użyciem znaków pisarskich w druku, publikacjach czy w przestrzeni. Odbyły się już trzy imprezy z tego cyklu. Trzecia edycja była wyjątkowa — miała zachęcić dzieci do wzięcia udziału w typograficznej przygodzie.

Spacer zacznie się 6 października (sobota) o godz. 11.00 na placu Kilińskiego w Zgierzu i ma na celu przede wszystkim połączenie miłego z pożytecznym, czyli dobrą zabawę, rozwijanie wyobraźni i poszerzanie horyzontów. Jako że Typospacer zorganizowany został w ramach Dnia Tkaczki nie może zabraknąć zadań dotyczących tkania oraz wiedzy o Zgierzu.

Przewidzieliśmy m. in. wyprawę do domu drewna, odwiedzenie Miasta Tkaczy, kalambury i szarady, a także dobrą zabawę i masę dobrej energii. Ponadto goście Typospaceru powinni być wyposażeni w wyobraźnię i dobry humor, a aby sprostać stawianym przed nimi zadaniom muszą dodatkowo wykazać się zręcznością i spostrzegawczością.

Zapraszamy więc do wzięcia udziału w Typospacerze. Na chętnych czekamy na placu Kilińskiego 6 października o 11.00. Nas nie da się nie zauważyć!

Zakończenie imprezy planowane jest na 14.00.

Jedyne co trzeba zrobić, aby wziąć udział w zabawie, to wysłać e-mail z imieniem i nazwiskiem na adres: kolo.edytorow@gmail.com, w temacie wpisując TYPOSPACER. Zadania realizowane będą w grupach, więc najlepiej wziąć swoich znajomych.

 

Skomentuj

 • Spotkania

  Semestr zimowy 2015/2016

  Poniedziałki, 17.30–19.00
  (tydzień B)
  sala -01 (poziom -1), Wydział Filologiczny UŁ
  ul. Pomorska 171/173

  Najbliższe spotkanie wyjątkowo:
  w terenie – "Pozytyvka" o 18:30 w czwartek 17 grudnia

  Dowiedz się więcej o spotkaniach!

 • Polub nas!