Co to takiego?

Co?

Typospacery to rodzaj gry miejskiej mającej na celu przybliżenie nieznanego szerszym kręgom, a bardzo interesującego, świata typografii. Organizowane w Łodzi różnego rodzaju imprezy kulturalne udowodniły, że ludzie chcą poznać ten temat jak najbliżej. Organizatorzy z Koła Naukowego Edytorów pragną dać im tę szansę, nie ograniczając się do zwykłych, monotonnych wykładów.

Gdzie?

Lokalizacjami typospacerów będą miejsca takie jak Pałac Izraela Poznańskiego, Księży Młyn czy ogród botaniczny. Celem inicjatywy jest przede wszystkim szukanie elementów typograficznych w architekturze i przyrodzie oparte na wspólnej zabawie, rozwijaniu spostrzegawczości oraz wyobraźni. Część z typospacerów będzie również stanowiła przyczynek do refleksji na temat fenomenu fabrykanckiej Łodzi czy też zastanowienia się nad tym, czy i jeśli tak, to do czego typografia była potrzebna XIX-wiecznym potentatom.

Typospacery będą odbywać się zarówno wewnątrz ważnych na mapie Łodzi budynków, jak i w plenerze. Każdy z nich będzie miał swój własny motyw przewodni, każdy będzie na swój sposób wyjątkowy i niepowtarzalny.

Kto?

Do uczestniczenia w typospacerach zapraszamy wszystkich, którzy lubią aktywnie i nietypowo spędzać czas, a więc nie tylko uczniów, studentów, ale także rodziny z dziećmi czy osoby na co dzień nie związane ze środowiskiem akademickim czy szeroko rozumianą branżą projektową. Każdy będzie mile widziany!

Dlaczego?

Naszym celem jest zwrócenie uwagi na typograficzną stronę Łodzi — na to, czego nie zauważa się, idąc do szkoły, pracy czy na zakupy. Odkryjemy na nowo miejsca dobrze znane, znajdziemy w nich coś, czego nikt się w nich nie doszukiwał. Będziemy się bawić, ćwiczyć wyobraźnię, rozwijać kreatywność i spostrzegawczość.

Typospacery to nasza alternatywa dla nudnego, spędzonego na oglądaniu telewizyjnych powtórek, weekendu.

< POWRÓT

 • Spotkania

  Semestr zimowy 2015/2016

  Poniedziałki, 17.30–19.00
  (tydzień B)
  sala -01 (poziom -1), Wydział Filologiczny UŁ
  ul. Pomorska 171/173

  Najbliższe spotkanie wyjątkowo:
  w terenie – "Pozytyvka" o 18:30 w czwartek 17 grudnia

  Dowiedz się więcej o spotkaniach!

 • Polub nas!