Nowość w dziale Media | Typografia, edytorstwo i design - Koło Naukowe Edytorów UŁ

Dzisiaj dodaliśmy kolejny plik multimedialny na naszą stronę. W dziale Media, oprócz nagrania wideo z wykładu prof. Kosmynki z łódzkiej ASP, znajdziecie zapis audio z wystąpienia Michała Kacperczyka (AHE), które również miało miejsce podczas Łódź Design Festival 2010.

Michał Kacperczyk to aktualnie doktorant na Wydziale Artystycznym Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, w Katedrze Grafiki. Jest autorem wystawy plakatów Formy typogeometryczne, którą do końca listopada można oglądać w patio Galerii Biblioteka (ul. Sterlinga 26) w Łodzi. Podczas wykładu poruszył on tematykę typogeometrii, czyli połączenia typografii z figurami geometrycznymi.

Zapraszamy do wysłuchania wykładu: Klik!

Skomentuj

 • Spotkania

  Semestr zimowy 2015/2016

  Poniedziałki, 17.30–19.00
  (tydzień B)
  sala -01 (poziom -1), Wydział Filologiczny UŁ
  ul. Pomorska 171/173

  Najbliższe spotkanie wyjątkowo:
  w terenie – "Pozytyvka" o 18:30 w czwartek 17 grudnia

  Dowiedz się więcej o spotkaniach!

 • Typografia

  Czcionki oraz ich układ sprawia, że czytanie książek dostarcza nam samej przyjemności. Dobra typografia pozwala na takie rozłożenie tekstu, że wzrok sam się przesuwa po linijkach.

  Typografia to sztuka użytecznej grafiki, która jest ściśle związana z edytorstwem. O ile edytor odpowiada za układ treści, o tyle typografia sprawia, że treść nabiera wyglądu.

 • Polub nas!