Ruszyła II edycja Stypendium z Wyboru! | Typografia, edytorstwo i design - Koło Naukowe Edytorów UŁ

17 października wystartowała II edycja Stypendium z Wyboru — akcji, dzięki której kreatywni ludzie mogą uzyskać pieniądze na realizację swojego marzenia!

W pierwszej edycji zwyciężyło 12 studentów i absolwentów. Wtedy udział można było brać tylko pojedynczo. W drugiej można startować już w grupach, maksymalnie 5-osobowych. Zarówno osoby indywidualne, jak i grupy mogą wywalczyć od tysiąca do pięciu tysięcy złotych.

Stypendium w datach

Stypendium z Wyboru wystartowało 17 października 2011 i potrwa do 22 stycznia 2012. Lista laureatów zostanie podana 26 stycznia 2012. Konkurs stypendialny podzielony został na dwie fazy: składania aplikacji (17 października 2011 – 11 grudnia 2011) i fazę głosowania (19 grudnia 2011 – 22 stycznia 2012) — chętni mogą zagłosować raz na każdą z prac, przyznając jej od 1 do 5 gwiazdek. Stypendium otrzymają te osoby/zespoły, które zdobędą najwyższe i najwięcej głosów. Im większa kwota, o którą ubiegał się kandydat/zespół, tym trudniej będzie zdobyć stypendium.

Stypendium w liczbach

• W pierwszej edycji było ponad 40 tysięcy złotych. Teraz do rozdania jest ponad 110 tysięcy złotych!
  • 9 Mecenasów podczas pierwszej edycji. II edycję wspiera już 25 Mecenasów.
  • Prawie 400 kandydatów podczas I edycji. Mamy nadzieję, że w II edycji pobijemy rekord i przyciągniemy jeszcze więcej zdolnych ludzi.
  • 12 marzeń spełnionych podczas I edycji, teraz pula zebranych pieniędzy pozwoli Fundacji Absolvent.pl zrealizować znacznie więcej ambitnych marzeń.
  • W I edycji można było startować tylko indywidualnie. W II edycji można również w grupach (maksymalnie 5 osobowych).

Więcej informacji można uzyskać pod tym adresem.

Źródło: informacja prasowa