O nas

Jesteśmy grupką trochę zwariowanych ludzi, którzy postanowili spędzać na uczelni nieco więcej czasu, niż wypada. Tworzymy zgrany kolektyw, jesteśmy otwarci na nowości i chętnie uczymy się od siebie nawzajem. Poza celami naukowymi spotykamy się również po to, by częstować się wzajemnie ciastem, czekoladą i kanapkami z McDonalda. Do niedawna naszą maskotką i jednocześnie duchowym przewodnikiem był Yoda, jednak ostatnio zaszły w naszych szeregach znaczące zmiany i teraz mamy Matkę Duchową Koła (patrz: zakładka Skład), a za maskotkę obraliśmy sobie różowego jednorożca ;).

Edytorstwo naukowe, design, typografia, technologie wydawnicze — to tylko jedne z wielu dziedzin, którymi zajmuje się Koło Naukowe Edytorów UŁ.

Przyjmujemy w swoje progi wszystkie zbłąkane owieczki. Te niezbłąkane przyciągamy siłą.

Spotkania

W semestrze zimowym 2014/2015 spotykamy się we wtorki w godzinach 18.45–20.15 (tydzień A) w sali komputerowej nr -01 (poz. -1) w nowym budynku Wydziału Filologicznego UŁ przy ul. Pomorskiej. W co drugi wtorek będziemy organizować spotkania tematyczne na wydziale poświęcone wybranym zagadnieniom z zakresu szeroko rozumianego designu i edytorstwa, które będą prowadzone przez członków koła lub zaproszonych gości. Zaś kiedy nie ma nas na uczelni działamy w terenie… ;)

Zapraszamy!

Projekty/akcje zrealizowane w poprzednich latach:

• — udział w Łódź Design Festival 2011 (20–30.10) nasz przewodnik po ŁDF wykłady o grafice
  • — wydawanie biuletynu KNE UŁ
  • — typospacery po Łodzi
  • — spotkania z przedstawicielami łódzkich wydawnictw i projektantami grafiki użytkowej
  • — wycieczka do Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi
  • — udział w Łódź Design Festival 2010 relacja 1 relacja 2 relacja 3
  • — zaprojektowanie i skład pierwszego numeru biuletynu Koła Naukowego Literatury i Kultury Staropolskiej „Konalikus” (do pobrania z działu Portfolio)
  • — wycieczka do drukarni Piktor relacja
  • — projekt layoutu i skład książki dr Moniki Urbańskiej
  • — gramatura papieru — wykład