(Typo)spacerujemy dla dzieci! | Typografia, edytorstwo i design - Koło Naukowe Edytorów UŁ

Czerwiec w toku, kolejki do zoo długie, a pociecha niecierpliwa? Żaden problem. Członkowie Koła Naukowego Edytorów są przygotowani na każdą okazję i  16 czerwca zapraszają na Typospacer III – edycję specjalną, bo przeznaczoną dla dzieci.

Kilka słów o tym, czym jest Typospacer:

To przede wszystkim forma popularyzowania wiedzy na temat typografii, czyli dziedziny zajmującej się użyciem znaków pisarskich w druku, publikacjach czy w przestrzeni. Odbyły się już dwie imprezy z tego cyklu. Pierwsza w muzeum Miasta Łodzi (Pałac Izraela Poznańskiego) w grudniu 2011 roku. Jej uczestnicy wysłuchali krótkiego wykładu na temat historii typografii, zwiedzili wnętrza Pałacu oraz dowiedzieli się jak i do czego XIX-wieczni łódzcy fabrykanci wykorzystywali typografię w swoim życiu codziennym. Druga miała miejsce w Parku Źródliska I i II. Miała charakter gry miejskiej, podczas której uczestnicy musieli wykazać się zręcznością, a także rozwiązać zadania typograficzne. Trzecia edycja będzie wyjątkowa ze względu na uczestników, których chcemy zaprosić – dzieci.

Spotkanie zacznie się o godz. 11.00 pod muszlą koncertową w Parku Zdrowie, a nastawione będzie przede wszystkim na dobrą zabawę na świeżym powietrzu. Przygotowaliśmy specjalne zadania (zagadnienia z typografii dla początkujących) dla młodych poszukiwaczy wiedzy w wieku 11-13 lat. Zachęcimy gości do wydobycia sporych pokładów wyobraźni i spostrzegawczości. Przewidzieliśmy m. in. szukanie ukrytych słów w przestrzeni parku, łamigłówki i szarady. Młodzi goście Typospaceru będą w grupach zmagać się z odnajdywaniem właściwych odpowiedzi, a także uczestniczyć w emocjonującej rywalizacji – dla wszystkich uczestników przewidziano skromne upominki, a dla wygranych – nagrody.

Nie pozostaje nic innego jak zaprosić rodziców i dzieci do Parku Zdrowie pod muszlę koncertową (parking od strony zoo) w sobotę 16 czerwca o godz. 11.00. Zakończenie imprezy przewidziano ok. godz. 13.00.

Jedyne co trzeba zrobić, aby wziąć udział w zabawie to wysłać maila z imieniem i nazwiskiem na adres mailowy: kolo.edytorow@gmail.com, w temacie wpisując TYPOSPACER.

Skomentuj

 • Spotkania

  Semestr zimowy 2015/2016

  Poniedziałki, 17.30–19.00
  (tydzień B)
  sala -01 (poziom -1), Wydział Filologiczny UŁ
  ul. Pomorska 171/173

  Najbliższe spotkanie wyjątkowo:
  w terenie – "Pozytyvka" o 18:30 w czwartek 17 grudnia

  Dowiedz się więcej o spotkaniach!

 • Polub nas!