Typospacer III na finał | Typografia, edytorstwo i design - Koło Naukowe Edytorów UŁ

W Typospacerowych zmaganiach wzięły udział cztery drużyny, które musiały stawić czoło pięciu zadaniom (a te wcale nie były takie łatwe, jak mogłoby się wydawać).

Jednym z zadań było ułożenie z długiego słowa jak największej liczby krótszych wyrazów, co sprawiło najmłodszym najwięcej trudności. Ponadto uczestnicy poszukiwali w parku wyrazów na wylosowaną literę. Po drodze do mety trzeba było także odwiedzić stanowisko, gdzie wymagano wymienienia wyrazu (rzeczownika) na wskazaną przez organizatorów literę. Należało również na zasadzie głuchego telefonu przekazać sobie wyrazy, z których pierwsze litery tworzyły słowo.

Po spełnieniu drużynowo tych czterech zadań, można było przejść do zadania piątego, w którym mieli wziąć udział już wszyscy uczestnicy. Na terenie parku umieściliśmy litery, które ułożone w odpowiedniej kolejności stanowić miały wyraz. Nie doceniliśmy jednak przenikliwości dzieci, które widząc gdzieś pojedyncze litery wydedukowały, że chodzi o wyraz TYPOGRAFIA. Rozwiązanie było, ale gdzie szukać dziesięciu liter?

Dzieci rozpierzchły się po parku, próbując znaleźć litery. Jak się okazało, zadanie wcale nie było takie łatwe. Trzeba było wykazać się nie lada spostrzegawczością, aby wypatrzeć litery ukryte w gałęziach czy pod ławkami.

Kiedy wyraz został ułożony, przyszedł czas na najprzyjemniejszą dla uczestników część: nagrody. Ufundował je dla nas Uniwersytet Łódzki dla Dzieci.

Zwycięski trzyosobowy zespół uzyskał dziesięciopunktową przewagę nad przeciwnikami. Celem była jednak dobra zabawa i przeżycie typograficznej przygody, dlatego wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni równorzędnymi upominkami.

Zobacz galerię zdjęć z Typospaceru III

Tekst i foto: Jowita Podwysocka-Modrzejewska


Skomentuj

 • Spotkania

  Semestr zimowy 2015/2016

  Poniedziałki, 17.30–19.00
  (tydzień B)
  sala -01 (poziom -1), Wydział Filologiczny UŁ
  ul. Pomorska 171/173

  Najbliższe spotkanie wyjątkowo:
  w terenie – "Pozytyvka" o 18:30 w czwartek 17 grudnia

  Dowiedz się więcej o spotkaniach!

 • Polub nas!