Tygiel Kultury w potrzebie! Pomożecie? | Typografia, edytorstwo i design - Koło Naukowe Edytorów UŁ

Jeden z patronów medialnych naszej konferencji znalazł się w bardzo trudnej sytuacji. Czasopismo „Tygiel Kultury”, bo o nim właśnie mowa, nie otrzymało dofinansowania na 2011 rok z Ministerstwa Kultury. Dofinansowania, które przesądza o jego być albo nie być.

Każdego roku Ministerstwo ogłasza konkurs dla czasopism, w którym każde z tytułów otrzymują punkty według ustalonych kryteriów. Od lat „Tygiel” nieprzerwanie znajdował się w czołówce konkursu i otrzymywał wsparcie Ministerstwa, które dla łódzkiego czasopisma stanowiło podstawowe źródło finansowania. „Tygiel Kultury” wychodzi od 15 lat i ma już ugruntowaną pozycję na ogólnopolskim rynku czasopism kulturalno-literackich. Właściwie trudno sobie wyobrazić, że mogłoby go zabraknąć.

Niestety taki scenariusz jest bardzo prawdopodobny, jeżeli „Tygiel” nie otrzyma dofinansowania Ministerstwa. Co ciekawe, wniosek złożony przez redakcję niewiele różni się od zeszłorocznego, kiedy łódzkie czasopismo otrzymało 99 punktów na 100 możliwych. W tym roku jego wynik wyniósł zaledwie 77 pkt. – do otrzymania dotacji zabrakło… pół punktu!

Z taką decyzją nie mogą i nie powinni pogodzić się redaktorzy pisma, jak również jego czytelnicy i sympatycy, a więc także i my! W związku z tym zwracamy się do Was o pomoc i wsparcie. Do tej pory „Tygiel Kultury” był bardzo otwarty na działania środowisk studenckich, teraz czas, abyśmy my zrobili coś dla niego.

Pomoc jest bardzo prosta, wystarczy przesłać na adres pocztowy lub mailowy czasopisma (tygiel@free.ngo.pl) dokument ze swoimi danymi osobowymi (imię, nazwisko, zawód, miejsce zamieszkania lub działalności zawodowej). Plik można ściągnąć z naszej strony klikając w poniższy link:

Mail z apelem

Pamiętajcie, że aby mail był ważny, musi znajdować się w nim treść apelu Zbigniewa Nowaka (red. naczelny „Tygla”) oraz pod nim Wasz podpis i ewentualnie opinia w tej bulwersującej sprawie. Żeby dać Wam pełny obraz tego, jak wygląda sytuacja, dorzucamy także specjalnie przygotowaną „prasówkę”, z której możecie dowiedzieć się więcej na temat konkursu, dotychczasowych osiągnięć łódzkiego czasopisma oraz przeczytać oficjalną korespondencję do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego. Gorąco zachęcamy Was do wzięcia udziału w akcji. My zrobimy to na pewno.

Prasówka w sprawie „Tygla”