Ratujmy "Tygiel Kultury" — apel studentów UŁ | Typografia, edytorstwo i design - Koło Naukowe Edytorów UŁ

„Tygiel Kultury” to czasopismo ukazujące się w Łodzi od ponad 15 lat — pismo społeczno-kulturalne, cenione w Polsce i za granicą. Porusza ważne i aktualne tematy, prezentując je możliwie wielostronnie. Daje również szansę debiutu w liczącym się piśmie wielu młodym autorom. Teraz grozi mu zniknięcie z rynku wydawniczego.

Tymi słowami rozpoczynają swój rozpaczliwy apel o pomoc dla „Tygla” studenci Uniwersytetu Łódzkiego. W piśmie, które w całości załączamy w tym artykule, można przeczytać o tym, jak czasopismo popadło w długi. Pomimo dotacji różnych instytucji „Tygiel” nie jest na tyle dochodowy, by obywać się bez pomocy mecenasów. Problemy pogłębiła decyzja o nieprzyznaniu pismu dotacji ministerialnej (chociaż dotychczas „Tygiel” znajdował się w czołówce punktacji).

Studenci porozumieli się z redakcją i uzgodnili formę wsparcia: poszczególne wydawnictwa spod znaku „Tygla Kultury” będzie teraz można kupić po specjalnych promocyjnych cenach.

W jaki sposób pomoże to „Tyglowi”?

Otóż wystarczy, że odpowiednia liczba osób kupi egzemplarze czasopisma lub książki (w śmiesznej cenie 10 zł), a uda się zebrać kwotę, która pozwoli spłacić dług i funkcjonować dalej.

Co można kupić?

Pełny wykaz dostępnych w promocyjnych cenach egzemplarzy czasopisma oraz książek znajduje się w poniżej załączonym pliku. Tam również dostępna jest pełna treść studenckiego apelu. Zachęcamy do przeczytania i oczywiście do pomocy!

Ratujmy Tygiel!