Piknik naukowy w EC 1 | Typografia, edytorstwo i design - Koło Naukowe Edytorów UŁ

W piątek odbędzie się na terenie dawnej elektrociepłowni EC-1 w Łodzi Piknik Naukowy. Jest to ostatnia okazja do wejścia na teren elektrociepłowni przed rozpoczęciem robót rewitalizacyjnych, które doprowadzić mają do powstania w EC-1 Zachód Centrum Nauki i Techniki. Prace te prowadzić będzie konsorcjum POOR, które wygrało przetarg na wykonawstwo w tym zakresie. W sąsiednim budynku EC-1 Wschód, w którym powstanie Centrum Sztuki Filmowej, roboty budowlane rozpoczęły się już w lipcu 2010r.

Uczestnicy Pikniku będą mogli wziąć udział w różnych eksperymentach naukowych i skorzystać z przygotowanych specjalnie na tę okazję prowadzonych przez Fundację Se-ma-for warsztatów związanych z animacją lalkową i rysunkową. W programie również możliwość wykonania zdjęcia z bohaterami bajek: Uszatkiem i Parauszkiem, pokaz grupy szczudlarzy oraz liczne konkursy i zabawy. Atrakcjami Pikniku będą wycieczka po terenie EC-1 Zachód oraz wizyta w Muzeum Bajki. Na zakończenie Pikniku wystąpi zespół muzyczny Pigułka.
Zapraszamy także rowerzystów, którzy będą mogli wjechać na teren pikniku i zaparkować w specjalnym miejscu.

Środki na „Rewitalizację EC-1 i jej adaptację na cele kulturalno – artystyczne” Miasto pozyskało z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007 – 2013. Projekt wart jest 266 mln zł, a unijne dofinansowanie to kwota ponad 82 mln zł.

Źródło: inf. prasowa EC 1

Skomentuj

 • Spotkania

  Semestr zimowy 2015/2016

  Poniedziałki, 17.30–19.00
  (tydzień B)
  sala -01 (poziom -1), Wydział Filologiczny UŁ
  ul. Pomorska 171/173

  Najbliższe spotkanie wyjątkowo:
  w terenie – "Pozytyvka" o 18:30 w czwartek 17 grudnia

  Dowiedz się więcej o spotkaniach!

 • Polub nas!