Czas na festiwal designu! | Typografia, edytorstwo i design - Koło Naukowe Edytorów UŁ

Łódź Design to pierwszy w Polsce festiwal w całości poświęcony designowi. Pierwsza edycja imprezy odbyła się w październiku 2007 r., a jej głównym punktem była wystawa „Dom Polski”, czyli prezentacja rodzimego wzornictwa.

Druga odsłona festiwalu odbyła się pod hasłem „Play & Joke”. Na głównej wystawie prace zaprezentowało ponad 40 międzynarodowych artystów. Imprezie towarzyszył konkurs dla młodych projektantów „make me!” oraz Przegląd Szkół Polskich i Zagranicznych. Dzięki tej edycji Łódź Design znalazł się na mapie najciekawszych wydarzeń w Polsce w 2008 r.

Na program trzeciej edycji festiwalu złożyły się wystawy kuratorskie Agnieszki Jacobson-Cieleckiej, Marka Cecuły oraz Tomka Rygalika, prezentujące przegląd i interpretację najciekawszych zjawisk w światowym designie. Każda z wystaw odnosiła się do głównego hasła festiwalu MY WAY. W programie Festiwalu, obok prezentacji MY WAY znalazły się również: przegląd polskich i zagranicznych szkół designu, konkurs MAKE ME!, liczne wykłady, warsztaty, spotkania z artystami, pokazy filmów i wystawy towarzyszące.

Festiwal ma na celu prezentację najnowszych międzynarodowych trendów w zestawieniu z polskim wzornictwem. Wystawy promują szeroko rozumiany design — od form użytkowych, przez grafikę i architekturę, po modę. Łódź Design współpracuje z najlepszymi polskimi i zagranicznymi ośrodkami kulturalnymi oraz uczelniami zajmującymi się wzornictwem.

W tym roku temat festiwalu Łódź Design to: AMAZING LIFE NIEZWYKŁE ŻYCIE.

Impreza potrwa przez dwa ostatnie tygodnie października (14-30.10 br.), a w programie będą wykłady, pokazy, spotkania i inne. Uczestnikami festiwalu designu są między innymi szkoły wyższe związane z technologią, sztuką i nie tylko.

Po więcej informacji zapraszamy na oficjalną stronę imprezy: Klik!

One Comment to “Czas na festiwal designu!”

 • może się wybierzemy zwartą grupą?

Skomentuj

 • Spotkania

  Semestr zimowy 2015/2016

  Poniedziałki, 17.30–19.00
  (tydzień B)
  sala -01 (poziom -1), Wydział Filologiczny UŁ
  ul. Pomorska 171/173

  Najbliższe spotkanie wyjątkowo:
  w terenie – "Pozytyvka" o 18:30 w czwartek 17 grudnia

  Dowiedz się więcej o spotkaniach!

 • Polub nas!