Zapraszamy na nasze spotkania! | Typografia, edytorstwo i design - Koło Naukowe Edytorów UŁ

W bieżącym semestrze spotykamy się, podobnie jak w zeszłym roku, co dwa tygodnie. Ułatwieniem dla studentów filologii polskiej jest informacja, że według podziału na tym kierunku, jest to tzw. tydzień B. Dniem naszych spotkań został ponownie wybrany czwartek. Dla osób spoza Wydziału Filologicznego podajemy daty kolejnych spotkań:

25 X, 15 XI, 29 XI, 13 XII, 03 I, 17 I

W powyżej wymienione dni spotkania odbywają się w godzinach 17.00–18.30 w sali 204 na II piętrze budynku przy ul. Kościuszki 65 (jest to Wydział Filologiczny UŁ oczywiście).

Przypominamy, że na naszych spotkaniach mile widziani są wszyscy zainteresowani tematyką typograficzno-designersko-edytorską, a także ci, którzy nie mają o niej pojęcia, ale są otwarci na nowe doznania (:D) i pragną nauczyć/dowiedzieć się czegoś ciekawego z tego zakresu. Każde zajęcia przeznaczymy na co innego: planujemy kilka wykładów/prezentacji połączonych z dyskusją, a także warsztaty (m.in. warsztaty tworzenia formularzy PDF, które z pewnością przydać się mogą każdemu użytkownikowi komputera). Bardzo chcielibyśmy też wspólnie udać się, tak jak w poprzednich latach, na wycieczkę edukacyjną.

Najbliższe spotkanie (25 XI) będzie poświęcone projektom „muzycznych” stron internetowych. Będzie to subiektywna opinia jednego z członków koła na temat witryn zespołów/wokalistów, która ma na celu sprowokowanie do dyskusji na temat tego, jakie strony są najbardziej przyjazne użytkownikowi oraz co jest ważniejsze w takich projektach: pomysł, użyteczność czy też łatwość w odnajdywaniu informacji.

Zapraszamy serdecznie!

Skomentuj

 • Spotkania

  Semestr zimowy 2015/2016

  Poniedziałki, 17.30–19.00
  (tydzień B)
  sala -01 (poziom -1), Wydział Filologiczny UŁ
  ul. Pomorska 171/173

  Najbliższe spotkanie wyjątkowo:
  w terenie – "Pozytyvka" o 18:30 w czwartek 17 grudnia

  Dowiedz się więcej o spotkaniach!

 • Polub nas!