Typospacer II już jutro na Księżym Młynie! | Typografia, edytorstwo i design - Koło Naukowe Edytorów UŁ

Nasza ekscytacja powoli sięga zenitu. Typospacer II odbędzie się już jutro (21.04.2012), na sam początek weekendowych imprez XII Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki w Łodzi i na razie wiele wskazuje na to, że pogoda nam dopisze, więc prawdopodobnie nie będziemy musieli przekładać imprezy na inny termin.

Spotykamy się o godz. 11.00 przy wejściu do Parku Źródliska I (nieopodal skrzyżowania Piłsudskiego-Przędzalniana), obok Palmiarni. Drużyny (składające się z dwóch lub trzech osób) zostaną przez nas wyposażone w specjalne zestawy typospacerowiczów, poinstruowane na temat stoisk zadaniowych i zadania głównego, a następnie puszczone wolno ;). Na wykonanie zadań uczestnicy będą mieli maksymalnie 2 godziny, po których muszą zgłosić się na metę (która jest w tym samym miejscu, co zbiórka) i tam podsumujemy ich dokonania, a także wybierzemy zwycięski zespół.

Dla tych, którym nie uda się wygrać zespołowo, przygotowaliśmy jeszcze specjalny quiz typograficzny, w którym można wygrać cenną nagrodę książkową. Pytania w quizie nie są bardzo trudne (nie są też bardzo łatwe, trzeba będzie się chwilę zastanowić przed odpowiedzią), więc wszyscy będą mieli szansę wygrać.

Jeśli powyższe informacje wydają Wam się mało szczegółowe, możecie posłuchać wywiadu udzielonego przez Kasię i Justynę z KNE UŁ na antenie radia Planeta FM Łódź na temat tego konkretnego Typospaceru, a także całej akcji. Rozmowę można wygodnie przesłuchać, korzystając z poniższego odtwarzacza:

Typospacerowi II patronują: Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej, Eldezet.pl, Halo Łódź, Studenckie Radio „Żak” Politechniki Łódzkiej, Akademickie Radio UL Uniwersytetu Łódzkiego.

Nagrody w konkursach zostały ufundowane przez partnera KNE UŁ, blog Chochlik Drukarski Pogotowie Poligraficzne.

Chęć uczestnictwa w Typospacerze II można wyrazić, zapisując się na to wydarzenie na Facebooku. Na naszej facebookowej stronie znajdziecie też galerię typospacerowych lokacji, która pomoże Wam łatwiej do nich dotrzeć podczas rozgrywki. Nie zapomnijcie tam zajrzeć!