TTT rośnie w siłę! | Typografia, edytorstwo i design - Koło Naukowe Edytorów UŁ

Jeśli jeszcze nie wiecie, co będzie najważniejszym naukowym wydarzeniem pierwszej połowy 2011 roku (bo o drugiej połowie porozmawiamy później ;]) w kręgach uniwersyteckich, to już śpieszymy z odpowiedzią, na którą składają się trzy słowa: Tekst-Tworzywo-Twórca.

Tak, tak, będziemy o tym wspominać przy każdej możliwej okazji, zwłaszcza że jest o czym. Konferencja organizowana przez KNE i nasze koleżanki i kolegów z KNMLO rozwija się w zawrotnym tempie. Z ogromną radością przyjmujemy kolejne zgłoszenia udziału w niej od przedstawicieli różnych uczelni wyższych i czekamy na więcej.

Tymczasem do naszego przedsięwzięcia przyłączyło się łódzkie studio projektowe – Grafixpol, o którym wspominaliśmy już w jednej z naszych relacji z Łódź Design Festival.

Jak można przeczytać na oficjalnej stronie firmy, Grafixpol to niezależne studio komunikacji wizualnej, które nie boi się wyzwań. Tworzy je dwójka artystów: Kasia Worpus-Wrońska i Jan Worpus-Budziejewski. Ostatnio ich prace można było podziwiać przy okazji wystawy Ostatnie Piętro odbywającej się w ramach wspomnianego już wcześniej festiwalu designu. Grafixpol w swojej ofercie posiada właściwie pełną gamę usług projektowych, od logotypów przez grafikę wydawniczą po okładki płyt CD, strony internetowe i nowe media. Do ich klientów należą chociażby Urząd Miasta Łodzi, Muzeum Powstania Warszawskiego, Boston Café czy festiwal Soundedit.

Więcej na temat Grafixpolu możecie przeczytać na ich stronie internetowej. My tymczasem informujemy, że studio zostało oficjalnym partnerem konferencji Tekst-Tworzywo-Twórca i podczas tej imprezy wystąpi z autorską prezentacją. O szczegółach dowiecie się, kiedy podamy pełny program sympozjum.

Zaglądajcie do nas!

Skomentuj

 • Spotkania

  Semestr zimowy 2015/2016

  Poniedziałki, 17.30–19.00
  (tydzień B)
  sala -01 (poziom -1), Wydział Filologiczny UŁ
  ul. Pomorska 171/173

  Najbliższe spotkanie wyjątkowo:
  w terenie – "Pozytyvka" o 18:30 w czwartek 17 grudnia

  Dowiedz się więcej o spotkaniach!

 • Polub nas!