Przedwakacyjny update | Typografia, edytorstwo i design - Koło Naukowe Edytorów UŁ

Ufff, ależ to była (dla niektórych nadal jest!) pracowita sesja egzaminacyjna!

Część członków KNE przeżywała w tym gorącym dla każdego studenta czasie stres związany z obroną pracy dyplomowej. Powoli jednak wracamy do siebie i tego, co kochamy najbardziej, czyli designu i typografii.

Zanim jednak na dobre rozpoczniemy edytorskie wakacje (może i nie ma czegoś takiego, ale kto nam broni coś sobie zorganizować?), musimy przekazać kilka informacji związanych z akcjami naszych partnerów.

 

Wyniki I edycji Stypendium z Wyboru


Na początku czerwca ogłoszone zostały wyniki I edycji Stypendium z Wyboru – akcji organizowanej przez serwis Absolvent.pl. Nagrodzono dwanaście osób, z których tylko jedna jest absolwentem (pozostałe jedenaście nadal studiuje). W całej akcji wzięło udział aż 365 pretendentów do nagrody. Lista zwycięzców Stypendium z Wyboru ujawniła ciekawe tendencje potrzeb młodych, ambitnych ludzi. Trójka laureatów wiąże swoją przyszłość z pomaganiem innym – finanse potrzebne są im na pokrycie zagranicznej praktyki studenckiej. Trzech zwycięzców to artyści, którzy stypendium przeznaczą na niezbędny sprzęt.

Sylwetki laureatów I edycji Stypendium z Wyboru można zobaczyć na oficjalnej stronie akcji.
Druga edycja konkursu ruszy już po wakacjach. Zachęcamy do wzięcia w niej udziału!

 

Najlepsze zdjęcie z Juwenaliów 2011


W połowie czerwca rozstrzygnięto też konkurs na Juwenaliowe Zdjęcie Roku 2011 organizowany przez ogólnopolski portal dlaStudenta.pl. Zwycięska fotografia została zrobiona podczas poznańskich obchodów studenckiego święta, a jego autor został nagrodzony markowym laptopem i rocznym zapasem produktów marki UNIMIL. Upominki otrzymali również uczestnicy, którzy zajęli miejsca 2–10.
Więcej na temat konkursu oraz nagrodzone zdjęcia znaleźć można pod tym adresem.

 

Nowy partner KNE


Również w czerwcu oficjalnym partnerem KNE został łódzki portal Eldezet.pl, który wcześniej patronował organizowanej przez Koło konferencji Tekst-Tworzywo-Twórca. Cieszymy się z nawiązania ścisłej współpracy i witamy na pokładzie!

 

A co u nas?

Tymczasem w KNE trwają zaawansowane prace nad publikacją tomu pokonferencyjnego, w które zaangażowani są niemalże wszyscy członkowie koła. Ponadto współpracujemy również z redakcją dziennika literackiego deKadentzya, którego kolejne numery ukażą się jesienią i będą dostępne w sieciach sklepów Empik.

W produkcji jest już również film z konferencji TTT, a już niebawem światło dzienne ujrzy jego oficjalna zapowiedź przygotowana przez członków Stowarzyszenia Filmowo-Teatralnego im. Will’a Martwego Dramatopisarza.

Na odchodne: w dziale Portfolio, obok logotypu Stowarzyszenia „Białoruski Dom” zaprojektowanego przez Paulinę Danielak, umieściliśmy podziękowanie, które otrzymaliśmy od władz organizacji. Zapraszamy!

Skomentuj

 • Spotkania

  Semestr zimowy 2015/2016

  Poniedziałki, 17.30–19.00
  (tydzień B)
  sala -01 (poziom -1), Wydział Filologiczny UŁ
  ul. Pomorska 171/173

  Najbliższe spotkanie wyjątkowo:
  w terenie – "Pozytyvka" o 18:30 w czwartek 17 grudnia

  Dowiedz się więcej o spotkaniach!

 • Polub nas!