Pogoda dla zbieraczy, czyli Typospacer wersja 2.0 | Typografia, edytorstwo i design - Koło Naukowe Edytorów UŁ

Sobotnie przedpołudnie to dość ekstrawagancka pora na rozrywkę. Wielu jednak pociągają osobliwości, dlatego też już przed 11.00 stawili się na starcie, gotowi do zabawy. Nie mogę nie wspomnieć o grupie edytorów z Poznania, którzy wstali w środku nocy, by móc dojechać do Łodzi na czas. Słońce uśmiechało się do nas wszystkich i zapewniało, że w najbliższym czasie nie ma mowy o deszczu.

Justyna, z odpowiednim sobie autorytetem, oznajmiła uczestnikom zasady, by zaraz potem ostemplować każdego stosownym znakiem identyfikacyjnym. Czas: start!
Każda dwu lub trzyosobowa grupa (a grup było jedenaście) miała do wykonania cztery główne zadania oraz jedno dodatkowe. Po otrzymaniu mapki oraz kart meldunkowych, grupy rozeszły się wedle obranego przez siebie planu po alejkach parków Źródliska I i II na Księżym Młynie.

Na każdym posterunku czekała dwójka naszych edytorów z typograficznym poleceniem. Zadania były zarówno manualne, jak i intelektualne, a polegały m.in. na ułożeniu ze sznurka najdłuższego wyrazu, wyszukaniu i sfotografowaniu liter TYPOGRAFIA w przyrodzie i architekturze czy wykreśleniu na planszy słów związanych ze stosowną nomenklaturą. Oczywiście na każde zadanie przypadał odpowiedni limit czasowy.

Bezkonkurencyjny aż o 20 punktów okazał się polsko-irlandzki trzyosobowy zespół. Ze względu na ogromne zaangażowanie i drugie miejsce nagrodziliśmy także dwuosobową damską drużynę, który wykazała się wielką ambicją. (Winszuję zwycięzcom!)

Słońce nas nie oszukało. Do późnego popołudnia darzyło Łódź swoim ciepłem. Prawdziwa pogoda dla zbieraczy przygód i nietypowych form rozrywki. Wieczorem, chyba ze smutku, niebo rozpłakało się na dobre.

Tekst i foto: Sylwia Blady

– – –

Typospacerowi II patronowali: Stowarzyszenie Twórców Grafiki UżytkowejEldezet.plHalo ŁódźStudenckie Radio „Żak” Politechniki ŁódzkiejAkademickie Radio UL Uniwersytetu Łódzkiego.

Nagrody w konkursach drużynowym i indywidualnym ufundował: Chochlik Drukarski Pogotowie Poligraficzne.

Wszystkim partnerom serdecznie dziękujemy za wsparcie!

– – –

Więcej zdjęć z Typospaceru II można zobaczyć w naszej Galerii. Zapraszamy!