Konferencja TTT na start! | Typografia, edytorstwo i design - Koło Naukowe Edytorów UŁ

Nadszedł długo wyczekiwany 11 kwietnia — dzień, w którym rozpoczyna się ogólnopolska konferencja edytorsko-literaturoznawcza Tekst-Tworzywo-Twórca! Już o godzinie 14.00 w sali 313 Łódzkiego Domu Kultury (ul. Traugutta 18) sympozjum zostanie oficjalnie otwarte, a pół godziny później wysłuchamy pierwszego referatu.

Jednym z najbardziej oczekiwanych wystąpień jest prezentacja przygotowana przez projektantów ze studia Grafixpol, która będzie połączona z autorską wystawą plakatów typograficznych. Słuchacze dowiedzą się jaki koncept kryje się za tymi plakatami i jeśli poczują przypływ weny, będą mogli samodzielnie „wypełnić” projekty, a następnie zabrać je do domu.

Obok Grafixpolu, swoje prace zebrane pod wspólną nazwą IDEA + DESIGN pokaże przybyłym Red Melon Studio. Pracownia ta wykonywała już projekty m.in. dla Urzędu Miasta Łodzi, Politechniki Łódzkiej, Łódzkiego Zakładu Energetycznego, Polfy Łódź, Komfortu, Uniwersytetu Łódzkiego, Radia Łódź, Makro Cash and Carry, BOT Elektrowni Bełchatów oraz Ambasady Polskiej w Norwegii.

Ponadto na trzecim piętrze ŁDK, tuż obok sali wykładowej, swoje stoiska mieć będą niektórzy z patronów konferencji. Przedstawiciele Academio.pl — nowego portalu oferującego narzędzia dla grup studenckich — będą opowiadać o zaletach serwisu, natomiast przy innym stoliku będzie można zakupić numery magazynu Liberté!

Oczywiście to nie wszystkie atrakcje, jakie przygotowaliśmy dla tych, którzy odwiedzą nas w dniach 11–13 kwietnia. Jest tylko jeden sposób na przekonanie się, co jeszcze mamy w zanadrzu — przyjście na konferencję.
Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy!

Dla wszystkich, którzy z różnych względów nie będą mogli pojawić się w ŁDK w najbliższych dniach mamy alternatywę — relację na żywo z konferencji na profilu KNE UŁ na Facebooku!

Skomentuj

 • Spotkania

  Semestr zimowy 2015/2016

  Poniedziałki, 17.30–19.00
  (tydzień B)
  sala -01 (poziom -1), Wydział Filologiczny UŁ
  ul. Pomorska 171/173

  Najbliższe spotkanie wyjątkowo:
  w terenie – "Pozytyvka" o 18:30 w czwartek 17 grudnia

  Dowiedz się więcej o spotkaniach!

 • Polub nas!