KNE UŁ goes global! | Typografia, edytorstwo i design - Koło Naukowe Edytorów UŁ

No, może nie do końca od razu global, ale zrobiliśmy pierwszy krok :). Z wielką dumą prezentujemy naszego pierwszego stałego partnera – ogólnopolski studencki portal dlaStudenta.pl.

Jest to obecnie największy portal studencki w Polsce. W maju 2010 roku portal osiągnął rekordową oglądalność 1 652 000 unikalnych użytkowników (statBiznes). dlaStudenta.pl powstał siedem lat temu we Wrocławiu.

Obecnie serwis posiada 20 odsłon w największych ośrodkach akademickich w Polsce, z biurami we Wrocławiu, Krakowie, Warszawie, Kielcach i Trójmieście. Portal cechuje się dużą przejrzystością, gwarantowaną przez podział na poszczególne serwisy: m.in. Praca, Rozrywka, Warto przeczytać, Kultura, Muzyka, Studia, Sport, Stancje, Turystyka, dlaStudentki oraz dlaFaceta.

Wszystkie serwisy pełnią również rolę „studenckiego niezbędnika” dla tych, którzy dopiero wkraczają w społeczność akademicką. Baza uczelni, szkół podyplomowych i językowych, organizacji studenckich, kin, teatrów, ośrodków kultury, pubów, dyskotek, akademików, stołówek studenckich – wszystko to pozwala na odnalezienie się w nowym środowisku.

Portal dlaStudenta.pl ma także dziesiątki tysięcy użytkowników, którzy za jego pośrednictwem szukają pracy, stancji, informacji o wydarzeniach w mieście i na uczelniach. Specyfikę serwisu tworzy nie tylko sam kontent oraz graficzny układ, ale przede wszystkim jego twórcy, którzy w większości są również studentami – znając potrzeby młodych ludzi, tworzą go zgodnie z ich oczekiwaniami.

W ramach naszej współpracy z portalem dlaStudenta.pl KNE UŁ znalazło swoje miejsce w bazie organizacji studenckich wspieranych przez serwis (nasz profil). dlaStudenta.pl oficjalnie stał się także Patronem Medialnym Koła Naukowego Edytorów UŁ oraz organizowanych przez nas wydarzeń.

Zapraszamy do zakładki dotyczącej konferencji Tekst-Tworzywo-Twórca, którą sukcesywnie uzupełniamy. Już teraz możecie tam znaleźć nazwy naszych pierwszych patronów medialnych, wśród których znalazły się portale dlaStudenta.pl, Halo Łódź oraz Plaster Łódzki. To jednak nie wszystko! Zaglądajcie do nas, ponieważ szykujemy więcej atrakcji!

Skomentuj

 • Spotkania

  Semestr zimowy 2015/2016

  Poniedziałki, 17.30–19.00
  (tydzień B)
  sala -01 (poziom -1), Wydział Filologiczny UŁ
  ul. Pomorska 171/173

  Najbliższe spotkanie wyjątkowo:
  w terenie – "Pozytyvka" o 18:30 w czwartek 17 grudnia

  Dowiedz się więcej o spotkaniach!

 • Polub nas!