Czas: start! | Typografia, edytorstwo i design - Koło Naukowe Edytorów UŁ

Witajcie w nowym roku akademickim Drodzy Typomaniacy! :)

Początki są zawsze ekscytujące. Nikt nie wie, co przyniesie najbliższa przyszłość i czego można się spodziewać po otaczającej nas (dla niektórych nowej) rzeczywistości. Jesteśmy jednak pełni pozytywnych przeczuć i bardzo zdeterminowani, by ten najbliższy rok uczynić wyjątkowym. Jak chcemy to osiągnąć? Metoda będzie bardzo prosta i oprzemy ją na równaniu z samymi wiadomymi:

dobre, innowacyjne pomysły + ludzie, którym zależy = sukces

Co do pomysłów: mamy ich sporo. W zeszłym roku zorganizowaliśmy konferencję, jakiej jeszcze nie było. Zmierzyliśmy się z własnymi słabościami, przeszkodami organizacyjnymi, a nawet niechęcią, ale wbrew temu wszystkiemu odnieśliśmy niebywały sukces, z którego jesteśmy niezwykle zadowoleni. Niemniej, konferencja TTT przeszła już do historii i pozostanie miłym wspomnieniem. Teraz mamy nowe pomysły, nowe pokłady zapału i determinacji oraz — mamy nadzieję — będziemy mieć nowych członków.

No właśnie, to generuje od razu pytanie: kiedy ci nowi członkowie będą mieli okazję pojawić się na spotkaniu koła po raz pierwszy? Już śpieszymy z odpowiedzią: nowy termin spotkań KNE UŁ w semestrze zimowym roku akademickiego 2011/2012 został ustalony na środę w godzinach 18.30–20.00 w sali 204 Wydziału Filologicznego UŁ. Tak więc wszystkie osoby, które chciałyby dołączyć do naszego koła, zapraszamy na inauguracyjne spotkanie 12 października. Specjalnie w tym celu przygotowaliśmy małą niespodziankę, której realizacja będzie obejmowała użycie rzutnika. Co to będzie? Tego dowiecie się tylko w jeden sposób — przychodząc do nas w środę za tydzień. Serdecznie zapraszamy!

Podczas spotkania porozmawiamy również o działalności koła w nowym roku. Zaprezentujemy własne projekty, wysłuchamy sugestii i przedyskutujemy wszystkie pomysły. Na chwilę obecną możemy ujawnić, że na pewno będziemy bardziej widoczni na wydziale niż dotychczas. Po raz kolejny ruszymy także z typografią w miasto, mając nadzieję, że dołączą do nas również osoby, które na co dzień nie są związane ze środowiskiem stricte akademickim. Z pewnością zacieśniać będziemy naszą współpracę z koleżankami i kolegami z innych kół naukowych UŁ oraz z naszymi partnerami medialnymi i nie tylko. Już za parę tygodni weźmiemy udział w kolejnej edycji Łódź Design Festival, więc możecie się spodziewać obszernych relacji oraz galerii zdjęć z tego wydarzenia. Ponadto urządzimy co najmniej jedną wycieczkę do instytucji związanej z drukiem/projektowaniem/designem i — tradycyjnie — będziemy organizować tematyczne spotkania koła poświęcone wybranym zagadnieniom z dziedziny projektowania i typografii. Jak już jednak wspomnieliśmy, to tylko niektóre pomysły. Całość naszych planów będzie dostępna w zakładce Działalność, która będzie aktualizowana na bieżąco.

KNE UŁ zrzesza przede wszystkim ludzi, którym „się chce”. Takich, którzy pragną czegoś więcej niż tylko oferowane zajęcia uniwersyteckie. U nas każdy ma prawo zgłoszenia własnego pomysłu oraz wyjścia z ciekawą inicjatywą wpisującą się w (bardzo szeroki) profil naszej działalności. Jesteśmy dla siebie nawzajem, słuchamy się i uczymy od siebie. Jeśli więc widzisz dla siebie miejsce w takim kolektywie i masz ochotę przeżywać z nami tę przygodę — przyjdź do nas! Mamy ciasteczka ;).

Skomentuj

 • Spotkania

  Semestr zimowy 2015/2016

  Poniedziałki, 17.30–19.00
  (tydzień B)
  sala -01 (poziom -1), Wydział Filologiczny UŁ
  ul. Pomorska 171/173

  Najbliższe spotkanie wyjątkowo:
  w terenie – "Pozytyvka" o 18:30 w czwartek 17 grudnia

  Dowiedz się więcej o spotkaniach!

 • Polub nas!