Przerwa na kawę | Typografia, edytorstwo i design - Koło Naukowe Edytorów UŁ

W przerwie pomiędzy imprezami odbywającymi się w ramach Łódź Design Festival, postanowiłam podzielić się z Wami czymś, co znalazłam w odmętach internetu raptem kilka dni temu. Ten post ucieszyć powinien zwłaszcza te osoby, które kawę traktują jako coś więcej niż tylko „legalny dopalacz” ;].

Na temat kawy nie wiem nic, ponieważ jej nie piję, ale potrafię docenić pewne walory, które kawa niewątpliwie ma, powinna mieć lub może je nabyć. I temu właśnie będzie poświęcona ta notka.

Jak pewnie wiecie, w internecie pojawia się mnóstwo wszelakich tzw. showcase’ów, czyli zbiorów jednego rodzaju grafik, które mogą intrygować, szokować, inspirować. Osobiście bardzo lubię je przeglądać i wyszukiwać. Kilka dni temu natknęłam się na coś, czego jeszcze nie widziałam. Była to „Sztuka w kawie” (choć może lepiej będzie powiedzieć: na kawie).

W serwisie internetowym artinmycoffee.com znalazłam przykłady tego, co można zrobić z pianką zbierającą się na wierzchu kawy – niektóre efekty są naprawdę porażające. Ale dość gadania, zobaczcie sami:Więcej takich kawowych dzieł sztuki znajdziecie na wspomnianej już stronie www.artinmycoffee.com, z której pochodzą powyższe zdjęcia. Może i Was zainspirują one do stworzenia własnych rysunków na kawie?

Tekst: Justyna Niedbała
Zdjęcia: Art in My Coffee

3 Comments to “Przerwa na kawę”

 • Mówiłam, że kawa jest inspirująca ^^ Póki co potrafię narysować tylko serduszko, ale potrenuję :P

 • zielona kawa? :>

 • Dawid, kiedy zamiast ciasta będzie taka kawa? Fajnie byłoby zrobić logo koła

Skomentuj

 • Spotkania

  Semestr zimowy 2015/2016

  Poniedziałki, 17.30–19.00
  (tydzień B)
  sala -01 (poziom -1), Wydział Filologiczny UŁ
  ul. Pomorska 171/173

  Najbliższe spotkanie wyjątkowo:
  w terenie – "Pozytyvka" o 18:30 w czwartek 17 grudnia

  Dowiedz się więcej o spotkaniach!

 • Polub nas!