Współpraca z Chochlikiem drukarskim! | Typografia, edytorstwo i design - Koło Naukowe Edytorów UŁ

Jesteśmy zaszczyceni, mogąc poinformować o nawiązaniu współpracy z autorem wyjątkowego internetowego projektu o nazwie Chochlik drukarski — pogotowie poligraficzne!

Chochlik to inicjatywa edukacyjna, której celem jest szerzenie wiedzy na temat poligrafii i szeroko pojętego edytorstwa. Raz w tygodniu na stronie ukazuje się specjalny felieton poligraficzny, który w luźnej, czasem żartobliwej formie przedstawia podstawowe problemy związane z przygotowywaniem publikacji do druku offsetowego i zasadami współpracy z drukarnią.

Autor Chochlika, pan Andrzej Gołąb, jest poligrafem i edytorem z ponad 30-letnim doświadczeniem. Pracuje w dobrze prosperującej drukarni na Śląsku, a po godzinach bezinteresownie udziela w internecie porad i rozwiązuje problemy związane z grafiką, designem, poligrafią itp.

Na chochlikowej stronie, oprócz wskazówek wszelakich, znaleźć można recenzje książek z branży poligraficznej, relacje z imprez, ciekawe linki, forum dyskusyjne i wiele, wiele innych. Organizowany jest także konkurs poligraficzny, w którym nagrodami są m.in. ciekawe publikacje książkowe oraz gadżety.

W lutym uruchomiony został na Chochliku dział „Loża ekspertów”, który współtworzyć może każdy, kto ma coś ciekawego do powiedzenia (właściwie: napisania) na tematy związane z „chochlikową branżą” i chciałby się podzielić swoją wiedzą czy umiejętnościami.

Chochlik posiada także swoją stronę na Facebooku oraz konto w serwisie Google+, gdzie publikowane są ciekawostki ze świata poligrafii i za pośrednictwem których można wziąć udział we wspomnianym wyżej konkursie.

Gorąco polecamy odwiedzanie Chochlika drukarskiego wszystkim, którzy choć w niewielkim stopniu interesują się grafiką, poligrafią i designem!

Skomentuj

 • Spotkania

  Semestr zimowy 2015/2016

  Poniedziałki, 17.30–19.00
  (tydzień B)
  sala -01 (poziom -1), Wydział Filologiczny UŁ
  ul. Pomorska 171/173

  Najbliższe spotkanie wyjątkowo:
  w terenie – "Pozytyvka" o 18:30 w czwartek 17 grudnia

  Dowiedz się więcej o spotkaniach!

 • Polub nas!