W krzywym zwierciadle — czwarty numer We Love Typo | Typografia, edytorstwo i design - Koło Naukowe Edytorów UŁ

Już teraz możecie pobrać i przeczytać specjalny, czwarty numer biuletynu KNE UŁ „WE Love Typo”.

We Love Typo nr 4

Dlaczego jest taki specjalny? Cóż, w wersji elektronicznej tego nie widać, ale przygotowaliśmy wyjątkową gratkę dla czytelników papierowej wersji, którą będziemy dystrybuować w poniedziałek i wtorek w budynkach Wydziału Filologicznego, a także na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym UŁ.

Czwarty numer biuletynu przygotowaliśmy z myślą o zbliżającym się 1 kwietnia. W primaaprilisowym duchu tematem przewodnim numeru uczyniliśmy hasło W krzywym zwierciadle. Jest to swoista gra słów, bowiem tyczy się nie tylko treści artykułów, ale również szaty graficznej biuletynu, który w wersji papierowej będzie można przeczytać tylko przy użyciu lustra. Oto próbka wyglądu wersji drukowanej:

Wystarczająco Was zaintrygowaliśmy? :)

To jeszcze nie wszystko! Czwartemu numerowi towarzyszy wyjątkowy konkurs, w którym wygrać można książkę oraz wycieczkę do Book Art Museum w Łodzi w dniu 14 kwietnia. Wspólnie z członkami KNE UŁ zwycięzca zwiedzi te pomieszczenia w Muzeum, które na co dzień nie są dostępne dla zwiedzających. Jedyne co wystarczy zrobić, to przesłać nam nietypową/zabawną fotkę z papierową wersją biuletynu.

Zachęcamy do udziału w zabawie i oczywiście do lektury biuletynu!

Skomentuj

 • Spotkania

  Semestr zimowy 2015/2016

  Poniedziałki, 17.30–19.00
  (tydzień B)
  sala -01 (poziom -1), Wydział Filologiczny UŁ
  ul. Pomorska 171/173

  Najbliższe spotkanie wyjątkowo:
  w terenie – "Pozytyvka" o 18:30 w czwartek 17 grudnia

  Dowiedz się więcej o spotkaniach!

 • Typografia

  Czcionki oraz ich układ sprawia, że czytanie książek dostarcza nam samej przyjemności. Dobra typografia pozwala na takie rozłożenie tekstu, że wzrok sam się przesuwa po linijkach.

  Typografia to sztuka użytecznej grafiki, która jest ściśle związana z edytorstwem. O ile edytor odpowiada za układ treści, o tyle typografia sprawia, że treść nabiera wyglądu.

 • Polub nas!