STGU partnerem KNE UŁ! | Typografia, edytorstwo i design - Koło Naukowe Edytorów UŁ

W ostatnim czasie odbieramy bardzo pozytywne sygnały ze środowiska związanego z designem w związku z naszą konferencją Tekst-Tworzywo-Twórca. Jednym z przejawów tego zainteresowania, jest współpraca jaką nawiązaliśmy ze Stowarzyszeniem Twórców Grafiki Użytkowej (w skrócie: STGU).

STGU zrzesza grafików, projektantów, krytyków, designerów w ogóle oraz przedstawicieli branży biznesowej. Jego celem jest przede wszystkim integracja tego środowiska, a także zainicjowanie dialogu na temat grafiki użytkowej oraz zwiększenie świadomości dotyczącej prawideł projektowania.

Stowarzyszenie jest organizatorem wielu wystawa, wykładów, kursów, konferencji i również konkursów odbywających się nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Chętnie angażuje się również w różne akcje promocyjne i PR-owe.

Do STGU należą między innymi partnerzy naszej konferencji: Grafixpol i Red Melon Studio. Członkami są także: krakowska firma Kameleon Design Studio, agencja DESIGNERDEUTSCH z siedzibą w Berlinie, studio Ortografika czy Identyfikujemy.com. Do grona członków honorowych należą m.in. laureat wielu międzynarodowych nagród i wyróżnień w dziedzinie projektowania plakatów prof. dr Lex Drewinski, prof. Roman Duszek czy projektantka plakatów i książek prof. Aleksandra Giza.

Więcej o STGU oraz jego członkach możecie dowiedzieć się z oficjalnej strony Stowarzyszenia.

Współpraca z STGU to ważny krok w rozwoju naszego młodego lecz energicznego koła naukowego. Mamy nadzieję, że niedaleka przyszłość udowodni to stwierdzenie.

Skomentuj

 • Spotkania

  Semestr zimowy 2015/2016

  Poniedziałki, 17.30–19.00
  (tydzień B)
  sala -01 (poziom -1), Wydział Filologiczny UŁ
  ul. Pomorska 171/173

  Najbliższe spotkanie wyjątkowo:
  w terenie – "Pozytyvka" o 18:30 w czwartek 17 grudnia

  Dowiedz się więcej o spotkaniach!

 • Polub nas!