Startuje Łódź Design Festival | Typografia, edytorstwo i design - Koło Naukowe Edytorów UŁ

Łódzkiego festiwalu designu już chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Impreza wpisała się już na stałe w kalendarz wydarzeń w naszym mieście i rok w rok ściąga do Łodzi znanych i cenionych projektantów. W tym roku Łódź Design Festival odbędzie się już po raz siódmy i tym razem hasłem przewodnim jest LUDZKOŚĆ.

LDF 2013 logo

Program ŁDF 2013 podzielono na trzy bloki tematyczne: spożywanie, zamieszkiwanie i empatia. Każdy z tych programów traktuje swój temat w nowy, unikalny sposób. W pierwszym jedzenie traktowane jest jako produkt, na którego postać mamy wpływ, w drugim przeanalizować można przestrzeń mieszkalną jaka nas otacza, a której wygląd często ignorujemy, trzeci zaś pokaże, że projektanta i odbiorcę łączy coś więcej niż tylko relacja biznesowa.

food

Obok powyższych bloków tematycznych w programie znalazły się oczywiście jego stałe punkty, czyli m.in. konkurs i wystawa make me!, plebiscyt must have oraz remade market.

Nie można też zapominać o szeregu warsztatów i wykładów prowadzonych przez cenione w świecie designu postaci, w tym David Carson, Jurgen Bey czy też Fajne Chłopaki. W przypadku wielu warsztatów brakuje już wolnych miejsc, ale wykłady są otwarte i nie trzeba się na nie zapisywać.

Innowacją siódmej edycji jest między innymi pierwsze ogólnopolskie spotkanie blogerów wnętrzarskich, MEETBLOGIN. Całość potrwa dwa dni (19-20.10) i będzie nie tylko dyskusją przy herbatce, o nie! Blogerzy uczestniczyć będą w wykładach i warsztatach, które będą miały na cele podnieść ich umiejętności fotograficzne, pisarskie i inne. Niektóre z wydarzeń są otwarte dla publiczności, więc jeśli macie aspiracje na zostanie blogerem wnętrzarskim, powinniście tam zajrzeć.

Zajrzeć warto też zawsze do Strefy projektanta, gdzie można będzie zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami technicznymi oraz przetestować innowacyjne narzędzia przydatne w pracy projektanta i architekta. Zaprezentują je firmy takie jak Hewlett Packard, Porta Card czy Tikkurila.

tikkurila

Nie sposób tu rzecz jasna napisać o wszystkich wydarzeniach ŁDF 2013, jest ich po prostu zbyt wiele, a i zdajemy sobie sprawę z tego, że każdy z nas ma inne zainteresowania i inne punkty programu festiwalowego uzna za godne uwagi. Dlatego też odsyłamy Was do oficjalnego harmonogramu całej imprezy i, co tu więcej mówić, do zobaczenia w festiwalowych wnętrzach!

I jeszcze suche fakty…
Co: Łódź Design Festival (VII edycja)
Kiedy: 17–27.10.2013
Gdzie: Centrum Festiwalowe przy ul. Targowej 35 oraz szereg innych lokalizacji w centrum miasta (mapa i adresy: TU)
Za ile: za dużo… pisania ;), zajrzyjcie TUTAJ
Dlaczego: BO WARTO!

Źródło: Łódź Design Festival

Skomentuj

 • Spotkania

  Semestr zimowy 2015/2016

  Poniedziałki, 17.30–19.00
  (tydzień B)
  sala -01 (poziom -1), Wydział Filologiczny UŁ
  ul. Pomorska 171/173

  Najbliższe spotkanie wyjątkowo:
  w terenie – "Pozytyvka" o 18:30 w czwartek 17 grudnia

  Dowiedz się więcej o spotkaniach!

 • Polub nas!