Projekcja filmu pt. Helvetica | Typografia, edytorstwo i design - Koło Naukowe Edytorów UŁ

Widzicie ją codziennie, czytacie napisane nią teksty, a może nawet sami jej używaliście – czcionka Helvetica. Jest z nami już od 54 lat, choć na co dzień możecie nie zwracać na nią uwagi. Aby o niej przypomnieć, postanowiliśmy zorganizować specjalny pokaz filmu o jednym z najpopularniejszych i najbardziej znanych krojów pisma na świecie.

Na projekcję dokumentu o typografii, designie i kondycji światowej kultury wizualnej zapraszamy we wtorek 24 maja na godz. 18.30 do sali 204 Wydziału Filologicznego UŁ. Po pokazie odbędzie się dyskusja.

Film o Helvetice wyświetlony został na ponad 200 festiwalach filmowych, konferencjach dotyczących designu, w muzeach i kinach na całym świecie. We wtorek 24 maja pokażemy go również my! :)

Więcej na temat obrazu możecie się dowiedzieć z jego oficjalnej strony: KLIK!

Nie zapomnijcie też zapisać się na to wydarzenie na Facebooku: KLIK!

One Comment to “Projekcja filmu pt. Helvetica”

 • nadmienię, że posiadamy „polisz subtajtels”, coby lepiej zrozumieć co będzie mówione ;)

Skomentuj

 • Spotkania

  Semestr zimowy 2015/2016

  Poniedziałki, 17.30–19.00
  (tydzień B)
  sala -01 (poziom -1), Wydział Filologiczny UŁ
  ul. Pomorska 171/173

  Najbliższe spotkanie wyjątkowo:
  w terenie – "Pozytyvka" o 18:30 w czwartek 17 grudnia

  Dowiedz się więcej o spotkaniach!

 • Typografia

  Czcionki oraz ich układ sprawia, że czytanie książek dostarcza nam samej przyjemności. Dobra typografia pozwala na takie rozłożenie tekstu, że wzrok sam się przesuwa po linijkach.

  Typografia to sztuka użytecznej grafiki, która jest ściśle związana z edytorstwem. O ile edytor odpowiada za układ treści, o tyle typografia sprawia, że treść nabiera wyglądu.

 • Polub nas!