Pomysłowa reklama dźwignią handlu — ciekawe przykłady | Typografia, edytorstwo i design - Koło Naukowe Edytorów UŁ

Co jest cechą dobrej reklamy? To, że zapada w pamięć i wyróżnia się spośród innych.

Zewsząd atakują nas reklamy, które w gruncie rzeczy są do siebie łudząco podobne. Spoty telewizyjne różnią się może tylko występującymi w nimi ludźmi, „historia” jest właściwie ta sama dla każdej branży. Przeszukując internet, można jednak natrafić na przykłady takich reklam, które przede wszystkim są dobrze przemyślane i kreatywne. Przekazują one informację w sposób bezpośredni i jasny, a jednocześnie błyskotliwy i nierzadko zabawny. Bywają też rażąco szczere, co może być z jednej strony ryzykowne, ale z drugiej — jeśli wykonane z pomysłem — może silnie działać na korzyść obrazu.

Nawet jeśli nie jest się projektantem, można czerpać inspirację z przedstawionych niżej przykładów. W końcu kreatywność przydaje się w każdej dziedzinie życia i każdym rodzaju pracy. Zobaczcie sami:

Reklama serialu Gra o tron w New York Times

„Przestań traktować swojego psa jak śmietnik”

Jeans

„W tym momencie twoja pupa jest całkowicie wyeksponowana. Gdyby była w seksownej parze jeansów, przyciągałaby uwagę cały czas!”

Audi

„Nikt tak po prostu nie wchodzi do Mordoru”

FedEx

Riot Raki

„Zedrzyj w przypadku zamieszek”

Mr. Clean

Liking isn't helping

„Lubienie to nie pomaganie. Zostań wolontariuszem. Zmień czyjeś życie.”

Martial arts

Reklama szkoły sztuk walki

Women's abuse

„Niektórych rzeczy nie da się zasłonić.”

Gilette

Gilette reklamuje się podczas meczu hokejowego

Audi

„Audi S4 Quattro. Nic do udowodnienia”

Nikon

Nikon z funkcją wykrywania twarzy

Lung cancer

„Aby uzyskać więcej informacji na temat raka płuc, kontynuuj palenie”

Która reklama podoba Wam się najbardziej? A może znacie jakieś polskie przykłady, które należałoby wyróżnić? Okienko na Wasz komentarz czeka z niecierpliwością! ;)

Źródło ilustracji: InspirationFeed