Nowy 11 numer "We love Typo" | Typografia, edytorstwo i design - Koło Naukowe Edytorów UŁ

Zachęcamy do zapoznania się z zawartością najnowszego biuletynu „We love typo”. Numer 11 składa się z tekstów poświęconych literaturze, edytorstwu i projektowaniu wydawniczemu. Jan Brzechwa w roli nieustępliwego adwokata, geneza polskiej literatury metafantastycznej, mit o Ahaswerusie w ujęciu Marii Komornickiej, refleksja na temat rangi edytorstwa naukowego w świecie nauki, szczegóły z przygotowań do wręczenia doktoratu honoris causa Umbertowi Eco i nietypowa literatura „jaskiniowa” – oto co znajdziecie w najnowszym wydaniu biuletynu. Miłej lektury!

we love Typo 11

• Typografia

Czcionki oraz ich układ sprawia, że czytanie książek dostarcza nam samej przyjemności. Dobra typografia pozwala na takie rozłożenie tekstu, że wzrok sam się przesuwa po linijkach.

Typografia to sztuka użytecznej grafiki, która jest ściśle związana z edytorstwem. O ile edytor odpowiada za układ treści, o tyle typografia sprawia, że treść nabiera wyglądu.