A gdyby tak zespoły miały własne ikony? | Typografia, edytorstwo i design - Koło Naukowe Edytorów UŁ

Jakiś czas temu publikowaliśmy dwa artykuły ukazujące alternatywne spojrzenie na znane marki. Jeden z nich dotyczył projektu pewnego designera, który postanowił ukazać prawdę o danych firmach, drugi zaś pokazywał logo-parodie. Tym razem natrafiliśmy na zupełnie inną rzecz.

Bandopoly to projekt Mark Szulyovszky’ego, który koncentruje się na prezentowaniu plakatów popularnych zespołów muzycznych, których nazwy wyrażone są za pomocą… ikon. Mark wpadł na ten pomysł w trakcie projektowania aplikacji mającej służyć do nauki obcych języków jedynie za pomocą obrazków. Jak sam pisze na blogu, Bandopoly to projekt eksperymentalny, któego rozwój zależy przede wszystkim od tego, ile kliknięć zbierze na Facebooku. Jeśli przekroczy określoną liczbę, designer obiecał stworzyć interaktywną grę na urządzenia mobilne.

Oczywiście trudno jest przedstawić nazwy zespołów za pomocą wyłącznie jednej ikony, dlatego Mark postanowił połączyć ich kilka. Sami zobaczcie jak mu to wyszło i spróbujcie zgadnąć, co to za kapele bez patrzenia na odpowiedź:

nin

lz

cp

ad

pj

rs

Chcecie śledzić postępy tego projektu? Zaglądajcie na jego stronę na Tumblr, Facebooka lub Twittera.

Oby więcej takich pomysłów!

Skomentuj

 • Spotkania

  Semestr zimowy 2015/2016

  Poniedziałki, 17.30–19.00
  (tydzień B)
  sala -01 (poziom -1), Wydział Filologiczny UŁ
  ul. Pomorska 171/173

  Najbliższe spotkanie wyjątkowo:
  w terenie – "Pozytyvka" o 18:30 w czwartek 17 grudnia

  Dowiedz się więcej o spotkaniach!

 • Polub nas!