Biuletyn We Love Typo — nowy numer już dostępny! | Typografia, edytorstwo i design - Koło Naukowe Edytorów UŁ

Wiemy, że przerwa między kolejnymi numerami naszego wyjątkowego biuletynu była ogromna, ale jesteśmy przekonani, że nowy numer Wam to wynagrodzi. Jako że jego tematem przewodnim jest LOGOTYP, we wrześniowym „We Love Typo” możecie przeczytać o historii znaku firmowego polskich drukarń i wydawnictw oraz dowiedzieć się, od jakich czynników zależy sukces logo. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Kliknij w miniaturkę, aby pobrać biuletyn „We Love Typo” na dysk lub otworzyć w nowym oknie przeglądarki.

We Love Typo nr 5

Już teraz zapraszamy na spotkania KNE UŁ w roku akademickim 2012/2013 (chociaż jeszcze nie do końca wiemy, kiedy będą się one odbywać :D) oraz do zgłaszania propozycji i pomysłów na artykuły do naszego biuletynu. Pamiętajcie, że nie musicie należeć do Koła, aby Wasz artykuł ukazał się w „We Love Typo”. Wystarczy, że fascynują Was typografia, poligrafia, grafika czy inne powiązane z nimi dziedziny i chcecie się podzielić swoją wiedzą z innymi :).

Jeśli z jakichś przyczyn przegapiliście któryś z numerów naszego biuletynu, a chcielibyście go przeczytać, to nie macie się o co martwić. Archiwum „We Love Typo” znajduje się pod tym linkiem: KLIK!

Skomentuj

 • Spotkania

  Semestr zimowy 2015/2016

  Poniedziałki, 17.30–19.00
  (tydzień B)
  sala -01 (poziom -1), Wydział Filologiczny UŁ
  ul. Pomorska 171/173

  Najbliższe spotkanie wyjątkowo:
  w terenie – "Pozytyvka" o 18:30 w czwartek 17 grudnia

  Dowiedz się więcej o spotkaniach!

 • Typografia

  Czcionki oraz ich układ sprawia, że czytanie książek dostarcza nam samej przyjemności. Dobra typografia pozwala na takie rozłożenie tekstu, że wzrok sam się przesuwa po linijkach.

  Typografia to sztuka użytecznej grafiki, która jest ściśle związana z edytorstwem. O ile edytor odpowiada za układ treści, o tyle typografia sprawia, że treść nabiera wyglądu.

 • Polub nas!