30 logotypów inspirowanych winem | Typografia, edytorstwo i design - Koło Naukowe Edytorów UŁ

Ostatnie dni grudnia sprzyjają zazwyczaj podsumowaniom, refleksjom na temat sensu życia, a według moich sąsiadów spod „trójki” także remontom (dzięki temu nie tylko sylwestrową noc będę mieć nieprzespaną w tej przerwie świątecznej…).

Postanowiłam się jednak wyłamać z tych wszystkich konwencji i – nawiązując skądinąd do ostatniego dnia roku – napisać coś o winie. Właściwie – o logotypach bazujących na tym trunku.

Wino (nie mylić z popularnym „jabolem” spożywanym pod marketami czy lokalnymi monopolowymi) kojarzy się zazwyczaj z elegancją, stylem, dobrobytem i (całkiem) romantycznym nastrojem. Skojarzenia te mogą oczywiście przydać się – ba! mogą być nawet niezbędne – w tworzeniu logo. Poniżej przedstawiam 30 logotypów związanych z „winną” branżą, które moim zdaniem prezentują wysoki poziom pod względem wykonania czy pomysłowości.

Zdecydowana większość poniższych logotypów została stworzona w konwencji sztuki dla sztuki, można je znaleźć na różnych stronach będących bazami logotypów (np. logopond.com czy logomoose.com). Przede wszystkim służą więc one inspiracji lub pokazaniu talentu/kreatywności autora.

Zapraszam do oglądania i dzielenia się swoimi opiniami.

wino1

wino2

wino3

wino4

wino5

wino6

wino7

wino8

wino9

wino10

wino11

wino12

wino13

wino14

wino15

wino16

wino17

wino18

wino19

wino20

wino21

wino22

wino23

wino24

wino25

wino26

wino27

wino28

wino29

wino30

Tekst: Justyna Niedbała
Logotypy pochodzą z serwisów: LogoPond, BrandStack, LogoMoose, LogoFaves, LogoFury oraz wybranych agencji projektowych.

One Comment to “30 logotypów inspirowanych winem”

Skomentuj

 • Spotkania

  Semestr zimowy 2015/2016

  Poniedziałki, 17.30–19.00
  (tydzień B)
  sala -01 (poziom -1), Wydział Filologiczny UŁ
  ul. Pomorska 171/173

  Najbliższe spotkanie wyjątkowo:
  w terenie – "Pozytyvka" o 18:30 w czwartek 17 grudnia

  Dowiedz się więcej o spotkaniach!

 • Typografia

  Czcionki oraz ich układ sprawia, że czytanie książek dostarcza nam samej przyjemności. Dobra typografia pozwala na takie rozłożenie tekstu, że wzrok sam się przesuwa po linijkach.

  Typografia to sztuka użytecznej grafiki, która jest ściśle związana z edytorstwem. O ile edytor odpowiada za układ treści, o tyle typografia sprawia, że treść nabiera wyglądu.

 • Polub nas!